Modanin öncü markalarindan Calvin Klein; 1968 yilinda kurulmustur. Modaya öncülügü Denim Jeans Kot pantolon,trençkot ceket,spor giyim, iç giyim, kendine özgü renkli tasarimlar ve lüksüyle üretimlere baslamistir. Çok geçmeden farkli tasarimlari ile Calvin Klein firtanasi tüm dünyayi kasip kavurmustur. Modanin öncüsü bu markanin resmi bayisi SASA SAAT sizlerle bulusturuyor.

1997’den beri, Swatch Grubu, sirket için saat ve taki üretmekte. Calvin Klein Collection magazalari, asiri derecede lüksler ve dünyada sadece New York, Paris, Seul, Milan, Barselona, Roma, Singapur ve Duba gibi Dünya’nin merkezi sayilan önemli kentlerde bulunuyorlar. Bu magazalardan sadece New York’taki Calvin Klein sirketi tarafindan bizzat isletiliyor. Son olarak da Istanbul’da 3 butik açilmis bulunuyor. Özenle seçerek satis noktalari veren Calvin Klein Istanbul’da saatin marka ismi SASA SAAT’i resmi saticisi yapmistir.

Sirketin yarattigi markalar ise söyle: Calvin Klein Collection, Calvin Klein, cK ve Calvin Klein Jeans. 1997’den beri üretimin hakki olan Swatch Grubu Calvin Klein saatlerini kendi bünyesinde Isviçre’de bulunan fabrikasinda üretmektedir. Swatch Grubunun bir çok markasinin resmi satis noktasi olan SASA SAAT Calvin Klein saatlerini sizlerle bulusturmaktadir.Moda markasi olupta Isviçre üretimine sahip olan ender markalardan birisidir Calvin Klein.